środa, 24 sierpnia 2016

Back to school!

Siemanko :)

Sama nie wierzę, że piszę tego posta. Boleśnie przypomina mi, że zostało już tak mało wakacji i już wkrótce będę latać do szkoły z ciężką torbą i modlić się, by nauczyciel nie wyłapał mojego nieprzygotowania... Brrr.
W tym wpisie postaram się jednak skomponować krótki poradnik "ku pokrzepieniu serc" xD Przemycę Wam zdjęcia mojej szkolnej wyprawki, a także podrzucę parę przydatnych (mam nadzieję) informacji. 


1. Motywacja jest najważniejsza!
Niezależnie od tego, czy chodzi o rozpoczęcie diety, czy o naukę. Powiem tak: jak już chodzimy do tej szkoły, to wykorzystajmy to i wynieśmy coś stamtąd. Im bardziej jesteśmy obeznani w różnorodnych dziedzinach, tym lepszymi jesteśmy partnerami w rozmowie, robimy na ludziach wrażenie i zyskujemy sobie ich szacunek. Same plusy! ;)
Żeby się zmotywować do ciężkiej pracy i wiary w siebie polecam kalendarze szkolne ze złotymi myślami (może też być zwykły kalendarz, wypełniony przez Ciebie). Dzięki temu nawet jak masz zły dzień to wystarczy jedno zerknięcie, żeby powstać na nowo ;)


Przydatne są też oczywiście ładne zeszyty, porządnie prowadzone - wystarczy postarać się na początku, potem już wchodzi w nawyk ;)


No i oczywiście raz na czas przekopać internet w poszukiwaniu okazjonalnych obrazków ;)

2. Systematyczność
Jeśli jesteście już w szkole średniej lub na studiach, to nauczyciele z pewnością Was do niej przyzwyczaili, ale jeśli nie, być może uczycie się tylko przed sprawdzianem, który jest raz na dwa miesiące. Wtedy okazuje się, że materiału jest za dużo do ogarnięcia w jedną noc, idziecie na test niewyspani i, no cóż, nie zdajecie. A nie musi przecież tak być ;) Naprawdę, łatwiej jest po 40 minut dziennie, a przed sprawdzianem godzinę na przypomnienie. Spróbujcie choć raz, a przekonacie się, że mam rację.  Mimo że kiedyś też w to nie wierzyłam...3. Porządek
W notatkach, na biurku, w najbliższym otoczeniu - w głowie nieraz kotłuje się zbyt wiele myśli, więc niech chociaż nasz pokój wygląda w miarę ok :D Znacznie łatwiej jest się uczyć, kiedy przestrzeń jest uporządkowana i naszej głowy nie zaprząta dodatkowo bałagan.


4. Odliczanie
Jeśli rok szkolny naprawdę Ci się dłuży, to zapamiętaj: czas leci najszybciej, kiedy się na coś czeka. Wybieraj daty, których z utęsknieniem oczekujesz - święta, urodziny, premiera nowej płyty - i odliczaj kolejne dni. Ani się obejrzysz ;)5. Nie dajmy się zwariować!
Nie bez powodu piszę Wam w jaki sposób skrócić sobie czas nauki. Przez resztę czasu warto zaangażować się w coś, co lubicie robić - rozwinąć pasję, wyjść ze znajomymi, poczytać książkę, czy po ludzku odespać (w roku szkolnym jest się przecież chronicznie niewyspanym).  Warto rozplanować swój czas tak, żeby żadna z tych dwóch rzeczy nie ucierpiała.Wyprawka szkolna w większości pochodzi z Auchana. Segregator dostałam od mamy, kalkulator zakupiłam we Flying Tiger, a długopisy i cienkopisy w Głównej Księgarni Naukowej. Teczkę natomiast wynalazłam w tajemniczym "Sklepie papierniczym". ;)

Tego byłoby na tyle. To zabrzmi jak farmazon, ale być może właśnie zaczyna się Twój rok, pełen sukcesów, zarówno naukowych jak i towarzyskich ;) Może odkryjesz swój cel życiowy, a może znajdziesz nową pasję. Może na Twojej drodze staną wyjątkowi ludzie, którzy skutecznie odwrócą Twoją uwagę od smutków. Kto wie ;) Daj sobie szansę i nie zmarnuj tego czasu.
Czekam na Wasze komentarze i opinie. Pozdrooo :*
Loverance

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajny wpis 👌
  Pozdrawiam ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten kalendarz :O. Dla mnie będzie to ostatni powrót do szkoły, bo później studia, a to ponoć zupełnie inna bajka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, to życzę Ci powodzenia i dostania się na wybrane przez Ciebie studia :))

   Usuń
 3. Cool Chancellery! I love Ashan;)

  Would you like to support each other by follow on GFC & G+?
  Please Let me know if you follow me and I’ll follow back asap!
  ⤜ My blog "Demilla". Welcome! ⤛

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks :) I'll visit your blog of course ;)

   Usuń