sobota, 28 stycznia 2017

Feel the moment

Hej hej! 


Pozdrawiam wszystkich szczęściarzy, którzy, tak jak ja, dziś zaczynają ferie <3
Chciałabym też przeprosić za to, że nie było posta w zeszłym tygodniu. Mam nadzieję, że uda mi się poprawić, skoro będę mieć więcej wolnego czasu :)

Na dzisiaj zaplanowałam post inspirowany ostatnim wyjściem z Black, podczas którego spędziłyśmy trochę czasu wąchając najróżniejsze perfumy, zarówno żeńskie jak i męskie. Przyszło mi do głowy, że wszystko ma swój zapach - nie tylko każda z roślin czy pór roku. 
Jak wiele rzeczy zależy od tego, co w danej chwili wyczujemy. I jak wiele mówi o człowieku to, jakie zapachy mu się podobają.

Jedni uwielbiają zapach róż, inni konwalii, jeszcze inni świątecznych choinek.
Jedni wolą aromat kawy, inni herbaty, niektórzy czekolady.
Jedni kochają woń nowych książek, inni starych.
Jedni preferują zapach deszczu, inni wolą zapach ognia.
Tak by można porównywać w nieskończoność.


Niektórzy są przekonani, że nawet uczucia (zwłaszcza miłość i strach) mają swoje unikalne zapachy.

I że każdy z nas jest oznakowany własnym, niepowtarzalnym zapachem, w najmniejszym stopniu nie powiązanym z perfumami, których używamy.

Podobno najważniejsze chwile w naszym życiu podświadomie kojarzą nam się z wonią miejsc, osób i okoliczności, jakie im towarzyszyły i podczas ich wspominania podsycamy naszą pamięć tamtymi zapachami.
Im bardziej zagłębiałam się w ten temat, tym mocniej przekonywałam się, jak duże znaczenie ma to, co wyczuje nasz węch. Dla nas jest to tylko jeden z pięciu zmysłów, których używamy, ale są takie stworzenia, które korzystają w życiu tylko z niego. Ludzki organizm skupił się głównie na wzroku i słuchu, ale zastanówmy się, jakbyśmy się czuli, gdyby odebrano nam wszystkie zapachy. Myślę, że większość rzeczy straciłaby swój urok. Bo jednak, gdyby się tak zastanowić, zapach faktycznie jest nieodłączną częścią każdego indywiduum. Każdego z nas. Jak już pewnie kiedyś mówiłam, warto się czasem zatrzymać i odprężyć. Kiedy zamkniesz oczy, łatwiej będzie Ci skupić się na aromatach, które Cię otaczają. Wtedy przekonasz się, jak wiele z nich wciąż pozostaje dla Ciebie nieodkrytych.


A Wy co myślicie na ten temat? Jak ważne w Waszym życiu są zapachy? 
Koniecznie dajcie też znać, które są Waszymi ulubionymi :)
Loverance

6 komentarzy:

 1. Super post, tak samo jak nasze wyjście!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko ma swoje unikalne zapachy. Nie wyobrażam sobie tego, że mogłabym stracić zmysł węchu :) Uwielbiam słodkie i orzeźwiające zapachy <3
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również sobie nie wyobrażam świata bez zapachów, byłoby w nim bardzo nijako ;)

   Usuń