niedziela, 28 sierpnia 2016

Music inspirations

Siemankooo!

Były już inspiracje wakacyjne, książkowe, motocyklowe - czas na coś, o czym (o zgrozo) nie było porządnego posta jeszcze ani razu. Przerażające! Jak na kogoś, komu muzyka zawsze towarzyszy, powinnam się wstydzić ;)I jak się przekonacie już zaraz, jest to muzyka wszelka - poczynając od rapu i hip-hopu, przechodząc przez rock, zatrzymując się na popie, a kończąc na instrumentalach. Myślę więc, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie zabraknie też oczywiście "inspirujących" zdjęć.
Od razu na wstępie pragnę zaznaczyć, że hejtowanie cudzego gustu jest karalne wykluczeniem z towarzystwa ;)

1.

   

2.
Wybór utworu Bon Jovi nie należał do łatwych. Wahałam się między "Born to be my baby", "Livin on a prayer", "You give love a bad name", "It's my life" oraz "Always". W końcu zdecydowałam się na tą trzecią ;)


3.
Klasyk! 


4.
Jeśli mowa o rapie, nie może zabraknąć polskich wykonawców. I wśród nich znajdą się perełki ;) 


5.
Ten refren miażdży.


6.
Rapu byłoby jeszcze wiele, ale nie chcę Was zanudzać ;) Przejdźmy już więc do innego gatunku.


7.


8.


9.
Kolejny przeskok w inne rejony ;)


10. 


11.


12. 
Ten teledysk zwycięża ;p


13.


14.


15. 
I jeśli dotąd nie jesteście zaskoczeni tym połączeniem, zapewniam, że teraz już tak będzie. Tutaj też był dylemat, którą piosenkę wybrać ;)


***
Utworów będzie tyle. Niektórzy mówią, że jesteś tym, czego słuchasz. Ale jeśli tak jest, to kim jestem ja? Może lepiej nie pytać.Muzyka jest życiem. Każdy z nas postrzega życie w inny sposób, dlatego wybieramy inne instrumenty, inne głosy, inną aranżację. Myślę, że trzeba by być naprawdę smutnym i biednym człowiekiem, żeby żadna nuta do nas nie przemawiała. 


Prawdziwy koneser wszędzie słyszy dźwięki muzyki. 
Kiedyś ktoś powiedział mi takie słowa: "Ulica tętni muzyką. Ciemność tętni muzyką. Całe niebo śpiewa pieśni. Nawet w kompletnej ciszy pobrzmiewają pojedyncze dźwięki". Chyba zawiera się w tym całe pojęcie o tym niezwykłym cudzie. 

A czym dla Was jest muzyka? Jakiej słuchacie? Który z podrzuconych przeze mnie utworów podoba się Wam najbardziej? Z ogromną chęcią poczytam Wasze opinie :)
Loverance
8 komentarzy: