piątek, 23 grudnia 2016

Christmas is coming ~ part 5

Hejka ^^


Wigilia już jutro, więc kończymy odliczanie <3 Choinki ubrane, sprzątanie prawie ukończone, prezenty kupione, zakupy zrobione. Już prawie wszystko dopięte na ostatni guzik, więc urywam się na chwilę z tej karuzeli i zgodnie z obietnicą piszę ostatni post ze świątecznej serii - tym razem o czymś, czego wielu z nas nie odczuwa, a inni wręcz przeciwnie. Mowa o tak zwanym "świątecznym klimacie", czy też "magii świąt".Przedwczoraj mieliśmy wigilię klasową, i mimo że szłam nastawiona raczej sceptycznie, okazało się, że wszystko się udało. Usłyszałam wiele życzeń, nie wyklepanych z tanich formułek, ale powiedzianych z głębi serca. Nawet od osób, od których na pewno bym się tego nie spodziewała.
Wczoraj, ostatniego dnia szkoły, wszyscy jeszcze raz życzyliśmy sobie wesołych świąt i żegnaliśmy się jak przyjaciele. Wymieniłam się też prezentami z tymi najlepszymi.
Po powrocie do domu czekała na mnie nieubrana choinka, czyli to, na co z utęsknieniem czekam co roku. 
A dzisiaj od rana sprzątamy, biegamy do sklepów, gotujemy, i jeszcze raz sprzątamy. Po całym dniu takiej krzątaniny padam na twarz, ale efekty wynagradzają wszystko. 

Z tyłu głowy pojawia się myśl, że jest jakoś inaczej. Coś, co zazwyczaj denerwuje, tym razem powoduje zaledwie, że ze śmiechem kręcimy głową. Ludzie gnają ulicami, ale wielu z nich trzyma pod pachą prezenty i choinki. Z niejasnych przyczyn wszyscy są nastawieni do siebie bardzo życzliwie, a do każdego "do widzenia" dołączone jest "wesołych świąt". W radiu słychać świąteczne piosenki, które słyszymy co roku i znamy je na pamięć, ale zamiast narzekać, śpiewamy je na całe gardło. Czujemy przemożną chęć, aby komuś sprawić przyjemność, choćby najzwyklejszym uśmiechem.


Tego wszystkiego nie widać na pierwszy rzut oka, ale jeśli się przyjrzysz, dostrzeżesz pod ludzką powagą dziecięcą radość. Chociażby nie wiem co mówili, w głębi serca co roku czekają na te święta i nie wyobrażają sobie, że mogłoby ich nie być. 
I to chyba właśnie jest ta magia. 


Mam nadzieję, że Wasze święta będą wyjątkowe, a Nowy Rok przyniesie z sobą wiele cudownych chwil. Mam nadzieję, że nikt ani nic nie zepsuje Wam tych kilku świątecznych dni i będziecie je mogli spędzić tak, jak lubicie. A jeśli znajdziecie tą "magię", to koniecznie podzielcie się nią z innymi. 
Wesołych świąt!
Loverance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz