sobota, 17 grudnia 2016

Christmas is coming ~ part 4

Hej hej :)

Do świąt pozostało już tylko 7 dni :) Jest to więc najwyższy czas, żeby rozejrzeć się za prezentami dla bliskich. Czasem (mnie nawet bardzo często) zdarza się jednak tak, że nie wiemy co podarować danej osobie, a ona sama jakże bardzo nam pomoże stwierdzeniem "nic nie chcę", albo "wszystko już mam", ewentualnie "zdaję się na ciebie". Nie ma jednak powodów do obaw, na pewno razem coś wymyślimy ;)

1. Świeczki zapachowe - lub świeczniki, które mogą być zrobione ręcznie lub kupione za niewielką kwotę ;) W sklepach dostępne są nawet specjalne świąteczne zapachy, takie jak np. cynamon, pierniczki, czy sosnowe igły. Idealne na zimowe wieczory ;)


2. Płyta lub książka - jeśli nie znasz gustu osoby, której dajesz prezent, zawsze możesz zwrócić się do jej przyjaciół. Oni na pewno podpowiedzą Ci, jakiej muzyki słucha, jakie książki czyta, a może nawet podsuną jakieś konkretne tytuły. 3. Kosmetyki pielęgnacyjne - żele do kąpieli i pod prysznic, perfumy (opcja dla bliższych), lakiery do paznokci, paletki cieni... takie prezenty przeznaczone są zwłaszcza dla kobiet. Firmy kosmetyczne często robią specjalne zestawy świąteczne, które wystarczy tylko opakować w ładny papier i podpisać. A satysfakcja gwarantowana!
4. Ramka ze wspólnym zdjęciem - opcja zwłaszcza dla bliskich przyjaciół i drugich połówek, z którymi takich zdjęć zwykle ma się wiele. Wybierz to najładniejsze i opraw w ramkę. Możesz dołączyć krótki liścik i podziękować za to wszystko, co razem przeżyliście, a także za to, co jeszcze przed Wami. Każdy przyjaciel ucieszy się z takigo osobistego prezentu ;)5. Portfel - superpraktyczny prezent, który może być zarówno dla bliskich, jak i dla dalszych. Zarówno w wersji wyrafinowanej, jak i luźnej. Zarówno na większy i na mniejszy budżet. Wszystko zależy od Ciebie. Pamiętaj, żeby wrzucić grosika na szczęście ;)

6. Kawa/herbata - ozdobiona wielką kokardą będzie świetnym (i jakże praktycznym) prezentem :) Dobrym pomysłem jest też kubek - mimo że stereotypy twierdzą, że jest to najbardziej oklepany prezent, świąteczne wzory z powodzeniem obalają ten mit.
7. Coś związanego z hobby - jeśli nie wiesz, czym ten ktoś się interesuje, to standardowo pozostaje podpytać jego bliskich, lub zwyczajnie przyjrzeć się, co robi w wolnych chwilach. Być może rysuje na ostatnich stronach wszystkich zeszytów i ucieszyłby się mogąc to wszystko pokolorować. A może ubiera się w jednym, konkretnym sklepie i największą radość sprawiłaby mu karta prezentowa. Może namiętnie kupuje kawę w szkolnym sklepiku, a marzy mu się termos, żeby móc robić sobie ją samemu w domu. Przyjrzyj się, a pomysł wpadnie do głowy sam ;)8. Wypasiona rzecz do pisania - na przykład pióro lub porządny długopis. Wszyscy zawsze potrzebują takich rzeczy, ponieważ giną równie łatwo jak gumki do włosów i wsuwki. Albo zwyczajnie się wypisują. Dobrze sprawdzi się jako prezent dla szefa lub wychowacy.


9. Case na telefon - zwróć uwagę, czy dana osoba ich używa - jeśli tak, spokojnie możesz dokupić jej jeszcze jeden do kolekcji ;) Wcześniej upewnij się jednak, jaki ma model telefonu. Ładnych case'ów możesz szukać nie tylko w galeriach handlowych, ale też w komisach i w sklepach internetowych.10. Ozdoba - tak po prostu! Plakat na ścianę, kula ze śniegiem, który pada, jeśli się nią potrząśnie, nowa figurka do kolekcji, lub uroczy pluszak
Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię tym postem do stworzenia naprawdę udanych i nietuzinkowych prezentów - jeśli tak, koniecznie zostaw po sobie komentarz! Tuż przed Wigilią pojawi się jeszcze jeden post z serii świątecznej, oczekujcie go cierpliwie :) 
Pozdrooo! 
Loverance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz