wtorek, 4 kwietnia 2017

Every shades of blue


Hej hej! :)


Będę się teraz starać być jak najaktywniejsza, żeby nadrobić cały ten czas, kiedy mnie nie było :) Dzisiaj czas na kolejny kolor, tym razem niebieski. Jeden z najpiękniejszych! :)
Jest pełen różnorakich znaczeń - symbolizuje między innymi uduchowienie, spokój, wodę, świeżość, chłód, ale także dynamizm, energię, czy... inspirację! Same cudowne rzeczy ;)
Jest jednym z najbardziej lubianych kolorów i nie ma sezonu, w którym by go zabrakło.


Kojarzy się z niebem i wodą, czyli innymi słowy ogromną, niczym nieograniczoną przestrzenią.


Niebieski to kolor ludzi inteligentnych i twórczych, nie bojących się kreować własnego życia po swojemu, a ponadto takich, które marzą o pozostawieniu czegoś niepowtarzalnego po sobie. Trochę dalekosiężna symbolika, ale być może jest w niej przynajmniej ziarno prawdy.


Jeśli chodzi o niebieskie kwiaty, znowu pojawia się wieloznaczność: bo niebieskie róże oznaczają wierność, ale niezapominajki - coś w stylu "nie zapomnij o mnie" (jak sama nazwa wskazuje). Pewnie należy więc nie dopatrywać się drugiego dna i po prostu się ucieszyć ;)

Bardzo wiele minerałów i kamieni szlachetnym posiada jego barwę, między innymi szafir, topaz, czy lapis lazuli.


 Tradycyjnie - moto <3 ciekawe, kto rysował... ;)Byłabym zapomniała! Mam dla Was jeszcze dwie piosenki, którymi zasłuchuję się ostatnio. Obie miniaturki są niebieskie, więc wpasują się idealnie :P


Eda na pewno wszyscy znają, natomiast drugi artysta jest nowy na muzycznej scenie, dlatego tym bardziej zachęcam do przesłuchania i być może obserwowania jego dalszych poczynań, bo naprawdę jest tego wart!!!


To wszystko na dzisiaj! Dajcie znać, czy Wy lubicie ten kolor :)
Pozdrooo i do następnego postu - już niebawem ;)
Loverance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz